Video Studio Gdańsk

  • Wydarzenia

Film przypomina sylwetkę przywódcy i i pierwszego przewodniczącego „Solidarności”, laureata Pokojowej Nagrody Nobla i pierwszego niekomunistycznego prezydenta Polski, który w tym roku obchodził swoje 80. urodziny. Twórcy filmu towarzyszyli Lechowi Wałęsie z niezależną kamerą Video Studio Gdańsk kamerą od czasu I Zjazdu „Solidarności”. W filmie o Lechu Wałęsie i najnowszej historii Polski opowiadają ludzie, którzy pracowali z nim od Sierpnia 1980 po prezydenturę i uczestniczyli w przywołanych w filmie historycznych momentach. Wypowiedzi m.in. Jerzego Borowczaka, Andrzeja Drzycimskiego, Bronisława Geremka ilustrują unikalne archiwalia filmowe m.in. z zasobów Video Studio Gdańsk i Europejskiego Centrum Solidarności.

Reżyseria: Anna Maria Mydlarska, Piotr Tomaszkiewicz

Sponsor filmu Partnerzy 
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy - logo Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. - logo Instytut Kultury Miejskiej - logo
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. Instytut Kultury Miejskiej
Koproducenci   
Video Studio Gdańsk - logo Fundacja Gdańska - logo Europejskie Centrum Solidarności - logo
Video Studio Gdańsk Fundacja Gdańska Europejskie Centrum Solidarności

  • Wydarzenia

Zapraszamy na muzyczno-literacką ucztę w wykonaniu Andre Ochodlo i zespołu TrioMania: 10 wybitnych kompozycji i tekstów, autorów polskich, niemieckich, francuskich, angielskich i tworzących w języku jidysz. Spektakl ten to emanacja wielonarodowego charakteru Pomorza, wielokulturowej artystycznej tożsamości Ochodlo i otwartości regionu pomorskiego na bogactwo współistniejących w nim dawniej i dziś kultur społeczności lokalnych. Widowisko zarejestrowane zostało w Teatrze Atelier im. Agnieszko Osieckiej w Sopocie w lipcu 2023 roku, Powstało jak wspólny projekt Video Studio Gdańsk i Fundacji Teatru Atelier, zrealizowany przy wsparciu środków Województwa Pomorskiego.

Video Studio Gdańsk

  Fundacja Teatru Atelier

  Województwo Pomorskie

logo vsg   teatr atelier logo   logo wojewodztwo pomorskie