Video Studio Gdańsk

  • W produkcji

„Internowani w obozach wojskowych w latach 1982-1983” - cykl 3. filmowych notacji historycznych z udziałem  działaczy Solidarności i kapłanów z tczewskich środowisk pracy, którzy współpracowali w działaniach opozycyjnych w PRL.  Po zakończeniu realizacji notacje zostaną udostępnione w domenie publicznej.

Realizacja: Ewa Górska
Produkcja: Video Studio Gdańsk

Zadanie współfinansowane przez : Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

Logo : Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

  • W produkcji

Internowani w obozach wojskowych w latach 1982-1983 - cykl 3. filmowych notacji historycznych z udziałem działaczy „Solidarności”, represjonowanych w latach 1982-1983 poprzez uwięzienie w wojskowych obozach internowania (WOI) m.in. w Czerwonym Borze i w Chełmnie.  Po zakończeniu realizacji notacje zostaną udostępnione w domenie publicznej, tj. na stronie internetowej i kanale YouTube Video Studio Gdańsk.

  • W produkcji

„Pięć miłości” – widowisko telewizyjne, prezentujące jubileuszowy recital Andre Hübnera-Ochodlo utworów wykonywanych w 5. językach: polskim, jidysz, niemieckim, francuskim i angielskim, do tekstów najwybitniejszych autorów tekstów o żydowskim rodowodzie, z muzyką polskich i zagranicznych kompozytorów. Wokaliście towarzyszyć będzie zespół TrioMania w składzie: Piotr Mania, Luis Mora Matus i Adam Żuchowski. W programie m.in. „Hoyke Violontsheln”, „Die Moritat von Mackie Messer”, „My Way”, „Ne me quitte pas”, „Tomaszów” i wiele innych. Zarejestrowany na deskach Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie spektakl to emanacja wielonarodowego charakteru Pomorza, wielokulturowej artystycznej tożsamości Ochodlo i otwartości regionu pomorskiego na bogactwo współistniejących w nim dawniej i dziś kultur społeczności lokalnych. Premiera spektaklu w Teatrze Atelier – lipiec 2023, premiera widowiska telewizyjnego – październik 2023.

Realizacja telewizyjna: Waldemar Płocharski, Marek Wojciechowski

  • W produkcji

Film dokumentalny, inspirowany nieznaną, sensacyjną historią znaczka polskiej poczty polowej armii gen. Andersa w Jangi Jul (Uzbekistan). Za słowem „DOJDZIEMY”, zawartym w treści znaczka, wielokrotnie powtarzanym zarówno przez Andersa, jak i Sikorskiego, podążali długą droga ku niepodległej ojczyźnie żołnierze 2. Korpusu Polskiego. Film opowiadać będzie, równolegle z narracją historyczną, losy kilku z żołnierzy, którzy przemierzyli szlak bojowy z b.ZSRR przez Iran, Palestynę, Włochy, aż do czasów powojennych, pokazujących kres ich wędrówki, nierzadko na emigracji…

"Dojedziemy" - Film dokumentalny, inspirowany nieznaną, sensacyjną historią znaczka polskiej poczty polowej armii gen. Andersa w Jangi Jul (Uzbekistan)

Scenariusz i reżyseria: Sławomir Koehler

Projekt współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.