aktualności


W produkcji:

„Kościół wobec działalności opozycyjnej w PRL” - cykl 5. filmowych notacji historycznych z udziałem kapłanów z diecezji gdańskiej, pelplińskiej i koszalińsko-kołobrzeskiej, którzy współpracowali z antykomunistyczną opozycją od lat 60-70. Po zakończeniu realizacji notacje zostaną udostępnione w domenie publicznej.

Realizacja: Ewa Górska
Produkcja: Video Studio Gdańsk

Zadanie współfinansowane przez:
logo_UDSKiOR
Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych"Wydarzyło się na Zjeździe" - cykl 7. filmów, dotyczących I Zjazdu NSZZ "Solidarność", realizowany w związku z przyszłorocznym 40-leciem tego wydarzenia w historii związku i powojennej historii Polski. Pierwsze wolne wybory (Przewodniczącego "S"), próby dezorganizacji Zjazdu przez SB, informatyzacja i obsługa prasowa Zjazdu, prace komisji programowej, wykuwanie podstaw dla samorządu terytorialnego, organizacja Zjazdu - to tylko kilka z tematów, które zgłębiać będzie ten cykl filmów.

Realizacja: Grzegorz Karbowski, Jacek Borzych
Produkcja: Video Studio Gdańsk"Nynkowy czyli Jasień" - wykład prof. Andrzeja Januszajtisa połączony z prezentacją multimedialną na temat historii gdańskiego Jasienia. Projekt zrealizowany z inicjatywy Rady Dzielnicy Jasień, przy wsparciu Biura Prezydenta ds. Kultury Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Realizacja: Waldemar Płocharski
Produkcja: Video Studio Gdańsk

zobacz wykład >>>"Kampania na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza" - film podsumowujący projekt informacyjno-edukacyjny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Działania w ramach kampanii koncentrowały się na zagadnieniach przeciwdziałania zmianie klimatu w obrębie racjonalnego wykorzystania zasobów, gospodarki o obiegu zamkniętym i ochronie bioróżnorodności.

Realizacja: Wojciech Ostrowski
Produkcja: Video Studio Gdańsk

zobacz zdjęcia >>>

zobacz film >>>

Na antenach:

"Andrzej Cybulski. Bilety do szczęścia"
Reżyseria: Andrzej Mańkowski
Produkcja: Video Studio Gdańsk 2020
Emisja premierowa: 10 czerwca 2021, godz. 17.30, TVP Historia
Emisja powtórkowa: 11 czerwca 2021, godz. 09.00, TVP Historia

"Wspomnienie to cicha nuta..."
Reżyseria: Andrzej Moś
Produkcja: Video Studio Gdańsk 2018
Emisja premierowa: 26 stycznia 2021, godz. 23.20, TVP2Wydarzenia:

18 grudnia 2020

Kolejny odcinek cyklu telewizyjnego Andrzeja Mietkowskiego i Jana Sosińskiego pt. "Archiwum zimnej wojny" poświęcony będzie Video Studio Gdańsk - pierwszemu niezależnemu producentowi TV w Polsce. O jego wpisującej się w historię konfliktu między światem Wschodu i Zachodu działalności opowiada w ilustrowanym archiwaliami ze zbiorów Video Studio Gdańsk programie m.in. wiceprezes Zarządu - Waldemar Płocharski. Premiera na antenie TVP Historia w dniu 18.12.2020 o godz. 22.15..

Zobacz zwiastun >>>
9 grudnia 2020

Prapremiera on-line filmu pt. "Andrzej Cybulski. Bilety do szczęścia" (tytuł roboczy : "Andrzej Cybulski. Ten od kultury") odbędzie się podczas 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w ramach cyklu "Filmy z Gdyni" w dniu 9 grudnia 2020 o godz. 15.00.

Reżyseria: Andrzej Mańkowski
Produkcja: Video Studio Gdańsk

Więcej na temat pokazu tutaj >>>

Zobacz zwiastun >>>

Zobacz rozmowę z Twórcą filmu >>>
30 września 2020

Premiera on-line filmu pt. "1990 - narodziny samorządności" (tytuł roboczy : "Pierwsze wolne wybory") odbędzie się podczas posiedzenia zarządu Związku Miast Polskich w dniu 30 września 2020 o 12.00. Link do filmu znajduje się tutaj.
Reżyseria: Grzegorz Karbowski
Produkcja: Video Studio Gdańsk
13 kwietnia 2020

Premiera on-line spektaklu Pt. "Danuta W." - monodramu Krystyny Jandy z wykorzystaniem archiwalnych materiałów filmowych Video Studio Gdańsk - odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny 13 kwietnia 2020 o 18.00: (live) oraz Vimeo.26 marca 2020

Decyzją Zarządu Fundacja udostępniła na czas społecznej kwarantanny 64 filmy dokumentalne, zrealizowane przez Video Studio Gdańsk, w domenie publicznej. Są one dostępne na youtube.com, można je również oglądać tak jak dotychczas na stronie www.archiwumfilmowe.pl. Zapis najważniejszych wydarzeń społeczno-politycznych okresu przełomu sierpniowego i transformacji ustrojowej, filmowe portrety artystów, dokumenty poświęcone kulturze duchowej autorstwa wielu wybitnych dokumentalistów i dokumentalistek - to zawartość tego zbioru, udostępniona w 40. roku działalności Video Studio Gdańsk.24 lutego 2020

Pokaz filmu "Wspomnienie to cicha nuta." w Kinie Studyjnym "Centrum" w Koninie.
Projekcja odbyła się z inicjatywy Katarzyny Kubackiej-Seweryn, szefowej Młodzieżowej Akademii Filmowej "Otwórz Oczy" działającej w Konińskim Domu Kultury w rocznicę 85. urodzin Bohatera filmu - Szymona Pawlickiego. Udział wzięli m.in.: reżyser Andrzej Moś, prezes Konińskiej Fundacji Kultury Krzysztof Pydyński, koledzy i współpracownicy S. Pawlickiego z Kabaretu "Koński Ogon", młodzież i nauczyciele II LO w Koninie i słuchacze konińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.zobacz zdjęcia >>>design by dorota reszke, administracja Marek Purzyński