Video Studio Gdańsk

  • W produkcji

„Pomorskie dziedzictwo niezależnej kultury audiowizualnej. 40-lecie Video Studio Gdańsk” – dokumentalny projekt filmowy, ukazujący powstanie w 1981 roku podczas I Zjazdu Solidarności w Gdańsku pierwszej niezależnej w powojennej Polsce telewizji, która stworzyła zręby organizacyjne dzisiejszego Video Studio Gdańsk - pierwszego i najdłużej działającego niezależnego producenta telewizyjnego w Polsce. Projekt podsumowywać będzie 40 lat jego działalności, wyrosłej na gdańskiej i pomorskiej tradycji wolności słowa i kultury.

Reżyseria: Grzegorz Karbowski
Produkcja: Video Studio Gdańsk

Projekt realizowany jest ze środków Województwa Pomorskiego i Video Studio Gdańsk:

logo Województwo Pomorskie      logo Video Studio Gdańsk

oraz Miasta Gdańska przy wsparciu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej Sp. z o.o.

Herb Gdańsk       logo GIWK  

  • Na antenach

Reżyseria: Andrzej Mańkowski
Produkcja: Video Studio Gdańsk 2020

Emisja premierowa:  10 czerwca 2021, godz. 17.30, TVP Historia
Emisja powtórkowa: 11 czerwca 2021, godz. 09.00, TVP Historia

  • W produkcji

„Kościół wobec działalności opozycyjnej w PRL” - cykl 5. filmowych notacji historycznych z udziałem kapłanów z diecezji gdańskiej, pelplińskiej i koszalińsko-kołobrzeskiej, którzy współpracowali z antykomunistyczną opozycją od lat 60-70. Po zakończeniu realizacji notacje zostaną udostępnione w domenie publicznej.

Realizacja: Ewa Górska
Produkcja: Video Studio Gdańsk

Zadanie współfinansowane przez : Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

Logo Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

  • Na antenach

Reżyseria: Andrzej Moś
Produkcja: Video Studio Gdańsk 2018
Emisja premierowa: 26 stycznia 2021, godz. 23.20, TVP2

  • Wydarzenia

Kolejny odcinek cyklu telewizyjnego Andrzeja Mietkowskiego i Jana Sosińskiego pt. "Archiwum zimnej wojny" poświęcony będzie Video Studio Gdańsk - pierwszemu niezależnemu producentowi TV w Polsce. O jego wpisującej się w historię konfliktu między światem Wschodu i Zachodu działalności opowiada w ilustrowanym archiwaliami ze zbiorów Video Studio Gdańsk programie m.in. wiceprezes Zarządu - Waldemar Płocharski. Premiera na antenie TVP Historia w dniu 18.12.2020 o godz. 22.15.

  • W produkcji

"Nynkowy czyli Jasień" - wykład prof. Andrzeja Januszajtisa połączony z prezentacją multimedialną na temat historii gdańskiego Jasienia. Projekt zrealizowany z inicjatywy Rady Dzielnicy Jasień, przy wsparciu Biura Prezydenta ds. Kultury Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Realizacja: Waldemar Płocharski
Produkcja: Video Studio Gdańsk

  • W produkcji

"Wydarzyło się na Zjeździe" - cykl 7. filmów, dotyczących I Zjazdu NSZZ "Solidarność", realizowany w związku z przyszłorocznym 40-leciem tego wydarzenia w historii związku i powojennej historii Polski. Pierwsze wolne wybory (Przewodniczącego "S"), próby dezorganizacji Zjazdu przez SB, informatyzacja i obsługa prasowa Zjazdu, prace komisji programowej, wykuwanie podstaw dla samorządu terytorialnego, organizacja Zjazdu - to tylko kilka z tematów, które zgłębiać będzie ten cykl filmów.

Realizacja: Grzegorz Karbowski, Jacek Borzych
Produkcja: Video Studio Gdańsk

  • Wydarzenia

Premiera on-line filmu pt. "1990 - narodziny samorządności" (tytuł roboczy : "Pierwsze wolne wybory") odbędzie się podczas posiedzenia zarządu Związku Miast Polskich w dniu 30 września 2020 o 12.00. Link do filmu znajduje się tutaj.

Reżyseria: Grzegorz Karbowski
Produkcja: Video Studio Gdańsk

  • W produkcji

"Kampania na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza" - film podsumowujący projekt informacyjno-edukacyjny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Działania w ramach kampanii koncentrowały się na zagadnieniach przeciwdziałania zmianie klimatu w obrębie racjonalnego wykorzystania zasobów, gospodarki o obiegu zamkniętym i ochronie bioróżnorodności.

Realizacja: Wojciech Ostrowski
Produkcja: Video Studio Gdańsk

Strona 1 z 2