Video Studio Gdańsk

  • W produkcji

„Wiara i patriotyzm – współpraca Kościoła i opozycji w PRL” - cykl 4. filmowych notacji historycznych z udziałem  działaczy Solidarności i kapłanów z tczewskich środowisk pracy, którzy współpracowali w działaniach opozycyjnych w PRL.  Po zakończeniu realizacji notacje zostaną udostępnione w domenie publicznej.

Realizacja: Ewa Górska
Produkcja: Video Studio Gdańsk

Zadanie współfinansowane przez : Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

Logo : Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

  • Wydarzenia

Film  dokumentalny „Gdańsk 1939” (reż. Grzegorz Karbowski) został zaprezentowany podczas wydarzenia "Polacy i Polska w Wolnym Mieście Gdańsku. Zapis ekranowy", organizowanego przez Centrum Filmowe Uniwersytetu Gdańskiego im. Andrzeja Wajdy.  Towarzyszyły mu wprowadzenia filmoznawczo-historyczne i inne dzieła filmowe, m.in. „Wolne miasto” Stanisława Różewicza.

Fotorelacja z wydarzenia : https://www.facebook.com/CentrumFilmoweUG/posts/157148080078365

  • W produkcji

70-lecie Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej – film rocznicowy, ukazujący specyfikę tego wydziału, łączącą tradycję i doświadczenie z młodzieńczą ciekawością, pomysłowością i nastawieniem na przyszłość. O jego wyjątkowości stanowi nie  tylko arcynowoczesna infrastruktura, ale przede wszystkim dociekliwi, innowacyjni ludzie – kadra i studenci -  którzy za pomocą liczb i maszynerii realizują swe pasje. 

Scenariusz i realizacja: Grzegorz Karbowski, Waldemar Płocharski

  • W produkcji

Lubię popłakać przy Mazurku Dąbrowskiego – film dokumentalny, przybliżający postać wielokrotnego mistrza świata, Europy i Polski w armwrestlingu – Maćka Gralaka, który w dzieciństwie przeszedł porażenie mózgowe. Dziś jest gwiazdą sportu i najpopularniejszym mieszkańcem rodzinnego Dąbia. Na swoje życiowe i sportowe sukcesy pracuje wspólnie z ojcem Stanisławem – trenerem i sparingpartnerem. Za wzruszeniami, płynącymi ze słuchania hymnu Polski, odgrywanego po zwycięstwach w zawodach stoi nie tylko wielki wysiłek i idea sportu, ale i niezwykła relacja dwóch niezwykłych charakterów, wzmacniana czułą obecnością matki Maćka, towarzyszącej synowi w jego ścieżce edukacji.

Reżyseria: Grzegorz Karbowski